Canon EOS M100 – recenzja sprzętu fotograficznego

Canon EOS M100 jest niewielkim, stylowym i prostym w obsłudze aparatem z rodziny bezlusterkowców, który zapewnia obraz o wysokiej jakości. To doskonała alternatywa dla fotografowania i filmowania za pomocą smartfona. Jest niezwykle wygodny w użytkowaniu, który dzięki swojej specyfikacji stał się doskonałym narzędziem do uwieczniania wszystkich ulotnych momentów. 

Canon EOS M100 – specyfikacja i wykonanie

Aparat Canon M100 posiada możliwości lustrzanki cyfrowej, które producent oferuje użytkownikom w kompaktowym i poręcznym korpusie. Szeroki zakres czułości matrycy – od 100 do 25600 ISO – pozwala na fotografowanie kreatywne bez względu na porę dnia, oświetlenie i panujące warunki atmosferyczne. Ujęcia wykonywane Canonem M100 będą zawsze ostre i nieporuszone. Tryb fotografowania z szybkością 6,1kl./s umożliwia uchwycenie idealnego kadru w nieprzewidywalnych sytuacjach, a możliwość filmowania w rozdzielczości Full HD 60kl./s pozwala rejestrować materiał wideo przepełniony estetycznymi detalami. Aparat Canon EOS M100 pozwala na zamontowanie dowolnego z dedykowanych, kompaktowych obiektywów z mocowaniem EF-M. Natomiast za pomocą adaptera mocowania EF-EOS M na aparat możemy założyć obiektywy typu EF i EF-S.

Ponadto, Canon M100 został wyposażony w system automatycznego ustawiania ostrości Dual Pixel AF, który działa naprawdę szybko. Dzięki niemu użytkownik może wykonywać spontaniczne zdjęcia i filmy, mając pewność, że uzyska naprawdę wyraźne i ostre ujęcia. Canon M100 został również wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 24,2 Mpix oraz procesor DIGIC 7. Możliwość wymiany optyki na obiektywy serii EF-M oraz obiektywy EF/EF-S (mocowane za pomocą adaptera) umożliwia dopasowanie idealnego akcesorium do konkretnej sytuacji, zwiększając przy tym kreatywne możliwości użytkownika.

Dodatkowym plusem Canona EOS M100 jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. Dotykowy ekran i intuicyjne menu powodują, że z aparatu korzysta się szybko i wygodnie, jak ze smartfonu. Dzięki łączności Bluetooth, NFC i Wi-Fi oraz aplikacji Canon Connect daje możliwość łatwego kopiowania wykonanych zdjęć i filmów, bez potrzeby używania dodatkowych kabli. Natomiast łącząc M100 z telefonem użytkownik jest w stanie w szybki sposób utworzyć nowe wpisy fotograficzne lub wideo na różnego rodzaju serwisach społecznościowych.

Dla jakiego użytkownika ten model będzie najlepszy?

Canon EOS M100 to model typowo amatorski, tym samym nie sprawdzi się przy profesjonalnych produkcjach. Zatem jeśli zależy Ci na wysoko profesjonalnym efekcie, tego modelu raczej nie powinieneś brać pod uwagę. Za to dla wszystkich tych, którzy zajmują się fotografią lub filmem typowo hobbystycznie, a jednocześnie chcą aby ich zdjęcia były zachowane w dobrej jakości Canon EOS M100 jest wprost idealnym kandydatem.

Sprawdź nasze pozostałe wpisy:

http://canonpromocje.pl/2020/07/15/recezja-aparatu-canon-6d/

2 odpowiedzi do “Canon EOS M100 – recenzja sprzętu fotograficznego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *