Canon 6D – recenzja sprzętu fotograficznego

Canon 6D to bardzo dobry aparat, idealny dla każdego amatora fotografii. Dzięki zaoferowanej przez swojego producenta ciekawej specyfikacji i solidnie wykonanemu korpusowi, fotografowanie tym modelem jest naprawdę interesującą przygodą. To model, który w prosty i intuicyjny sposób zapewnia swojemu użytkownikowi  rejestrowanie najważniejszych momentów w wysokiej jakości. 

Canon 6D – specyfikacja i wykonanie

Canon 6D jest korpusem amatorskim, który został wykonany z wykorzystaniem tworzyw sztucznych, połączonych z magnezowym stopem. Korpus został uszczelniony i pokryty czarną matową farbą, jednak wypada on pod tym względem nieco słabiej niż jego poprzednicy, na przykład EOS 5D Mark III. Aparat nie pozostawia żadnych zastrzeżeń co do jakości wykonania. Zarówno obudowa, jak i przyciski zostały wykonane bardzo solidnie. Jedynym mankamentem tego urządzenia jest brak wbudowanej lampy błyskowej. Zamiast niego producent zastosował gniazdo gorącą stopkę. Po lewej stronie aparatu została zamieszczona komora złącz, a zaraz pod nią znajdują się wejścia USB, HDMI, 2.0 i gniazdo mikrofonu. Canon 6D jest pierwszą lustrzanką tego producenta, wyposażoną w Wi-Fi oraz moduł GPS

Canon 6D został wyposażony w 3,2-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1 040 000 punktów, który z resztą doskonale spełnia swoją funkcję. Jest bardzo przejrzysty, kontrastowy i jasny, dzięki czemu można pracować na nim również w bardzo słoneczne dni. Pomimo niewielkiego korpusu, Canon 6d pewnie leży w dłoni i jest bardzo poręczny. Ponadto jest na tyle lekki, że można spokojnie nosić go na ramieniu nawet przez kilka godzin, bez odczuwalnego obciążenia. Aparat jest ergonomiczny i wytrzymały, a przy tym bardzo dobrze radzi sobie z odwzorowaniem kolorów. Nawet podczas oglądania zdjęć bezpośrednio z aparatu, wyglądają niemal identycznie. Również balans bieli jest godny polecenia w tym konkretnym modelu. 

Ten model aparatu fotograficznego Canon został wyposażony w 11-polowy moduł AF, co zdecydowanie wyróżnia go na tle swoich poprzedników. Rozwiązanie zaproponowane przez producenta posiada tylko jeden centralny punkt krzyżowy, który mimo to potrafi wyostrzyć obraz w mgnieniu oka. Użytkownik dostał do wyboru cztery tryby pomiaru. Są to: tryb wielosegmentowy, skupiony, punktowy oraz tryb centralnie ważony, uśredniony.

Dla jakiego użytkownika ten model będzie najlepszy?

Canon 6d sprawdzi się doskonale do fotografowania amatorskiego i hobbystycznego. Jest idealny dla każdego, kto stawia swoje pierwsze kroki w świecie fotografii czy filmu. Ten aparat fotograficzny może okazać się jednak niewystarczający do wykorzystywania go podczas profesjonalnych produkcji. Mimo to, w połączeniu z odpowiednim akcesorium można z powodzeniem używać go do fotografowania ulicznego, podczas podróży oraz fotografii reportażowej.

Sprawdź nasze pozostałe wpisy:

http://canonpromocje.pl/2020/07/15/recenzja-aparatu-fotograficznego-canon-eos-m100/

Jedna odpowiedź do “Canon 6D – recenzja sprzętu fotograficznego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *