Canon 70D – recenzja aparatu fotograficznego

Canon 70D to naprawdę ciekawa propozycja od jednego z najpopularniejszych producentów bezlusterkowców. Ten wyjątkowy aparat fotograficzny pozwala swoim użytkownikom na rejestrowanie wyjątkowych chwil w jakości full hd. Canon 70D dorównuje konkurencji nie tylko pod względem jakości, ale również sprawnego systemu Autofocus.

Canon 70D – specyfikacja i wykonanie aparatu

Aparat Canon 70D został wyposażony w matrycę CMOS APS-C o rozdzielczości 20,2 MP oraz zaawansowany procesor obrazu DIGIC 5+. Dzięki nim urządzenie generuje wyjątkowo wyraźny i szczegółowy obraz, a rejestrowane kolory są naturalne i wiernie odwzorowane. EOS 70D jest również pierwszym aparatem tego producenta, jaki wyposażono w technologię Dual Pixel CMOS AF, która umożliwia płynne i szybkie śledzenie ostrości w trybie AF podczas filmowania. Szybki i dokładny Autofokus, o 19 punktach krzyżowych, umożliwiający zapis 7 klatek na sekundę. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia rejestrowanie dynamiczne fotografowanie otoczenia – na przykład podczas różnego rodzaju eventów – przy zachowaniu wysokiej jakości. 

Canon 70d pracuje doskonale nawet przy słabym oświetleniu. Pozwala rejestrować satysfakcjonujące, dobrze wyglądające ujęcia bez dodatkowej lampy błyskowej. Przyczynia się do tego zakres czułości ISO, sięgający 12800, przy czym można go rozszerzyć aż do 25600. Ponadto, elementy sterujące działają intuicyjnie, pozwalając na zapis obrazu z nietypowej perspektywy. Użytkownik uzyskuje tę możliwość, dzięki pojemnościowemu ekranowi dotykowemu LCD ClearView II z możliwością odchylenia, o przekątnej 7,7 cm (3 cale) i proporcjach obrazu 3:2. Ekran ten posiada 1,04 mln punktów, co umożliwia odtwarzanie w wysokiej rozdzielczości.

Pole widzenia aparatu jest większe, a obraz jest bardziej przybliżony. Jest to możliwe dzięki inteligentnemu wizjerowi z 98% pokryciem kadru, punktem ocznym 22 mm, a także funkcją wyświetlania parametrów pracy i poziomicy elektronicznej. Taka specyfikacja ułatwia użytkownikowi uzyskać optymalne zdjęcia i filmy. Zdjęcia można uatrakcyjnić dzięki filtrom kreatywnym zaproponowanym przez producenta. 

Dla jakiego użytkownika ten model będzie najlepszy?

Canon 70D jest idealną propozycją zarówno do filmowania i fotografowania podczas amatorskich przygód z fotografią, jak i sprawdzi się doskonale przy profesjonalnych realizacjach filmowych i fotograficznych. Jego wyjątkowa i na swój sposób przełomowa dla bezlusterkowców Canona specyfikacja, gwarantuje satysfakcję z użytkowania aparatu przez obie grupy użytkowników.

Sprawdź nasze pozostałe wpisy:

  1. http://canonpromocje.pl/2020/07/15/recenzja-aparatu-fotograficznego-canon-eos-m100/
  2. http://canonpromocje.pl/2020/07/15/recezja-aparatu-canon-6d/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *